Skip to content Skip to footer

5 tipov na firemný vianočný večierok

Pomaly, ale isto, sa blíži čas organizovania vianočných večierkov. Začali ste už premýšľať nad tým vašim? Ako pripraviť svojim zamestnancom nezabudnuteľný zážitok sme vám zhrnuli v týchto piatich bodoch:

1. Téma je dôležitá

Aj štandardný večierok sa vďaka téme môže premeniť na miesto plné zábavy vďaka havajským náhrdelníkom či papierovým škraboškám. Témou sa môže stať naozaj čokoľvek – obľúbený vianočný film, osemdesiate roky alebo brazílsky karneval.

2. Vybláznite sa vo fotobúdke

Ako inak sa môže stať večierok nezabudnuteľným, ak si z neho neodnesiete vecné spomienky? Fotobúdka ponúka množstvo rekvizít, s ktorými sa vaši zamestnanci pred objektívom vybláznia. Za pár sekúnd tak budú mať v rukách zvečnené momenty.

3. Každý chce niečo vyhrať!

Súčasťou programu môžu byť rôzne zábavné a jednoduché hry, ako napríklad vedomostný kvíz zameraný na vašu fakty o vašej spoločnosti. Každý je predsa rád, keď niečo môže vyhrať. Odmenou môžu byť jednoduché kupóny na kávu, darčekový balíček či vstupenky na rozličné podujatia. To všetko závisí od toho, koľko peňazí plánujete do večierku investovať.

4. Večierkové aktivity

Aby ste predišli tzv. “skupinkovaniu sa” podľa oddelení, venujte krátky čas aj tímovým aktivitám, v ktorých sa ľudia rýchlo spoznajú a budú sa tak na večierku cítiť ešte lepšie. Výborným spôsobom je usporiadať jednoduchý turnaj (stolný futbal, bowling,… čokoľvek umožňuje priestor večierku) z tímov zložených z rôznych oddelení. #teamspirit

5. Jedlo môže byť zážitkom

Hladné žalúdky budú spokojné ak ich naplníte nielen chutným, ale aj dobre vyzerajúcim jedlom. Skúste preto prepojiť jedlo aj so samotným programom. Napríklad, vyhláste súťaž o najkrajšie ozdobené vianočné medovníčky, alebo sa spoločne s profesionálmi naučte robiť skvelé burgre či hotdogy.

Snáď sme vás dostatočne inšpirovali a vy už svoj vianočný večierok organizujete aspoň v hlave. Nezabúdajte však, že najdôležitejšou charakteristikou a pointou Vianoc je “byť spolu”. A na firemných večierkoch to platí dvojnásobne.