Skip to content Skip to footer

Prvý Univerzitný ples v Trnave sa zapísal do histórie

27. januára 2024 sa podarilo prepísať dejiny – konal sa Prvý Univerzálny ples, organizovaný spoločne Trnavskou univerzitou (TRUNI), Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave (UCM) a Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave (MTF STU). Nezabudnuteľný večer mal svoje miesto v srdci Trnavy, v nádhernom hoteli Holiday Inn. Prežili sme tu nezabudnuteľný zážitok plný tanca, hudby a spoločenskej elegancie.

Pod záštitou ministra školstva, pána Tomáša Druckera, ktorý ples poctil svojou osobnou prítomnosťou, čím sa aj nám dostalo mimoriadnej pocty. Samozrejme v tento vzácny večer nesmeli chýbať ani dekan MTF Miloš Čambál, rektorka UCM Katarína Slobodová Nováková a poverený rektor TRUNI Miloš Lichner. Medzi hosťami nechýbali ani známe tváre šoubiznisu, akademickí predstavitelia, vážení profesori a profesorky a v neposlednom rade študenti, ktorí si užívali neopakovateľnú atmosféru.

Fotobúdka na plese – originálny zdroj spomienok 🕺📸💃🏻

Ako by to však bolo bez našej obľúbenej fotobúdky? Tá opäť poskytla priestor na tvorbu spomienok, ktoré sa zhmotnili na originálnych fotkách. Dámy v nádherných róbach a páni v elegantných oblekoch si užívali momenty pred objektívom, pózovali a rozdávali radostné úsmevy. Fotky z večera si okamžite posielali na mail, aby mohli s hrdosťou zdieľať svoje spomienky s priateľmi. Celý večer bol hudobne doprevádzaný skvelými interprétmi, medzi ktorými nesmeli chýbať Anna Slížová, HappyBand, beatlesoví Backwards, DJ Gabo a mnohí ďalší. Ich hudba dodávala plesu náladu plnú radosti, tanca a zábavy.

Prvý univerzálny ples sa tak stal nielen historickým míľnikom, ale aj nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Oslava jednoty a spolupráce univerzít sa stala príležitosťou na vytvorenie nových priateľstiev a je príkladom úspešnej spolupráce, ktorá môže vzniknúť spojením troch vzdelávacích inštitúcií s cieľom osláviť vedomosti, kultúru a spoločenské hodnoty. Tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia, ktoré nám prinesú ešte viac nezabudnuteľných okamihov.