Skip to content Skip to footer

FOTOBÚDKA vs. POLAROID

Nalejme si čistého vína: pri plánovaní svadby je pekné mať romantické túžby a vysnívané predstavy, no hlavné je mať dostatočne veľký budget na ich realizáciu. Každá investícia musí byť dobre zvážená a vy si nemôžete dovoliť vyhadzovanie peňazí von oknom. Chcete, aby sa vaši hostia bavili a mali na vašu svadbu pekné spomienky, takže ste sa rozhodli pre fotokútik. Stojíte ale pred dilemou: fotobúdka vs. polaroid. Drahšia alternatíva vs. lacnejšia – no zdanie klame. My sme sa pozreli na obe a vypichli sme to podstatné, čo by vám pri výbere nemalo uniknúť.

Poďme si posvietiť na polaroid 🔦📷
 • 10 náplní (t.j. 100 fotiek) do instaxu kúpite v priemere za 85€ a samotný foťák za ďalších 85€. V konečnom dôsledku ale neviete, koľko fotiek bude pekných a nie rozmazaných, preto kúpite náplní viac a náklady sa vyšplhajú na 200€.
 • Ak by ste chceli 2 fotky (ktoré nikdy nebudú rovnaké), museli by ste sa odfotiť 2x. Určite bude chcieť každý hosť jednu fotku na pamiatku, takže ak chcete mať fotku aj do fotoalbumu, musíte sa odfotiť 2x a ani tu nemáte istotu, že budú fotky ostré.
 • Po 10 fotkách muste čakať, kým sa náplň vymení, vytlačí sa prvá čierna fotka a až potom môžete pokračovať vo fotení. Ak je fotka rozmazaná, musíte sa odfotiť ešte raz, aby boli hostia spokojní a to vám na dobre nálade nepridáva. Otravné, že?
 • Polaroidový fotoaparát musí niekto obsluhovať, takže poprosíte niekoho z hostí. Ten je okrem iného ukrátený o zábavu, no hlavne bez skúseností s fotením na instax neočakávajte pekné fotky. Hosť tiež nemôže byť k dispozícii nonstop, pretože neprišiel na svadbu pracovať, ale baviť sa.
 • Fotku nemáte k dispozícii v digitálnej podobe a úspech je to, ak vyzeráte na fotke k svojej spokojnosti dobre.

Pri instaxe/polaroide je to vždy 50/50, na výsledok sa nemôžete 100% spoľahnúť. Polaroidové fotky s bielym okrajom sú síce milé, no nie sú vhodnou variantou pre fotenie vo svadobnom fotokútiku. Môžete predpokladať, že z vašej 200€ investície ste asi polovicu peňazí vyhodili do vzduchu.

Vhodnou alternatívou je dokumentovanie highlightov svadby, ako sú prípravy, prvé stretnutie, obrad, prvý tanec, krájanie torty či čepčenie. Sú to momenty, ktoré pre vás môže zvečniť trebárs hlavná družička, pretože je s vami prakticky počas celého svadobného dňa. Neobmedzuje ju to v zábave, pretože väčšina týchto momentov patrí len mladomanželom a tak o nič nie je ukrátená, odfotí vás, fotku odloží a baví sa ďalej. Vy tak získate autentické zábery z celého svadobného dňa, ktoré budú pre vás originálnou spomienkou.

Polaroidové fotky z instaxu na svadbe, fotobúdka vs. polaroid

Posvieťme si na fotobúdku 🔦🥸
 • Priemerná cena 3-hodinového fotenia vo fotobúdke sa pohybuje v rozmedzí 300€-320€, s dopravou +- 350€. Ak by ste sa rozhodli pre fotobúdku, museli by ste zainvestovať ešte o 150€ viac ako pri instaxe. Čo je ale podstatné? Nevyhadzujete peniaze von oknom, pretože fotobúdka nie je iba o fotkách. Je to program s pridanou hodnotou a darčekom pre hostí.
 • I keď nie každá fotobúdka, no väčšina z nich, používa na fotenie zrkadlovku. Vo FotoCorner-i používame v našich fotobúdkach Canon-y, vďaka čomu vám vieme zaručiť kvalitu a vysoké rozlíšenie fotiek, ktoré nebudú rozmazané ani vtedy, keď sa počas fotenia pohnete. Práve momentky vo fotokútiku milujeme, pretože tie sú najčastejším dôvodom smiechu ozývajúceho sa z fotokútika.
 • Profesionálna technika by mala byť vo fotobúdke samozrejmosťou, preto okrem kvalitného fotoaparátu používame aj štúdiový blesk a termosublimačnú fotoflačiareň.
 • Fotky máte k dispozícii v digitálnej forme ihneď – hostia si ich môžu poslať z fotobúdky hneď po odfotení a zdieľať ich s rodinou a priateľmi, trebárs na sociálnych sieťach. Všetky digitálne fotky vám po svadbe zašleme mailom na stiahnutie.
 • Vytlačíme vám neobmedzený počet fotiek a ak sa nejaká nepodarí, vôbec to nevadí, odfotíme vás ešte raz. Bez problémov tak hostia dostanú 2 rovnaké fotky: jednu ako darček od vás na pamiatku a druhú do albumu na pamiatku pre vás.
 • Vo fotobúdke sa zväčša počas fotenia vidíte na obrazovke, čo je u nás vo FotoCorner samozrejmosťou. Nemusíte sa báť, že budete na fotke vyzerať zle, pretože pred fotením sa upravíte a nastajlujete podľa vašich predstáv.
 • Fotokútik sa nezaobíde bez fotopozadia, ktoré si doladíte podľa vašich predstáv, preto vám na výber ponúkame veľké množstvo pozadí, medzi ktorými si môžete vybrať srdiečková, kvetinové, abstraktné či jednofarebné.
 • Ak nie je fotobúdka samoobslužná (tento typ je na našom trhu naozaj zriedkavý), disponuje fotokútik obsluhou, ktorá vám počas fotenia pomôže a poradí. U nás sa môžete tešiť na skúsených profesionálov, ktorí sa postarajú o originálne fotky a dobrú náladu počas fotenia.
 • V každej fotobúdke býva samozrejmosťou aj príprava personalizovaného rámčeka, ktorý bude hosťom pripomínať, kedy sa vaša svadba konala. U nás vo FotoCorner-i sa o prípravu rámčeka postará grafik, ktorý vám pripraví rámček na mieru.
 • Rekvizity sú neoodeliteľnou súčasťou každej fotobúdky a ich zapožičanie býva v cene balíčka. Rovnako je to aj vo fotobúdke FotoCorner, kde pre vás máme množstvo tabuliek, klobúkov či okuliarov. V kombinácii s vašimi grimasami a pózami vám zaručujeme tie najoriginálnejšie fotky.

Fotobúdka je síce značnou investíciou, no táto investícia sa vám vráti niekoľkonásobne, v prvom rade ako spokojnosť hostí, ktorí sa na svadbe zaručene nenudili. Je tiež výborným programom a zábavou, no v konečnom dôsledku je hlavne zdrojom kvalitných a originálnych fotografií. Ak k investícii do polaroidu prihodíte ešte čiastku, ktorá vám zaručí kvalitu, bude programom i darčekom pre hostí, zistíte, že je to najrozumnejšie investovaných +- 350€ do vašej svadby.

Súboj fotobúdka vs. polaroid je na scéne už nejaký ten piatok, takže na záver nám ostáva len porozmýšľať nad tým, či chceme investovať 200€ do malých jednorazových fotiek bez ďalších výhod, alebo zainvestujeme 350€ do fotobúdky, ktorá je 3 v 1: zábavným programom, zdrojom originálnych fotiek a personalizovaným darčekom od vás pre hostí.