Skip to content Skip to footer

Výber fotokútika: dajte si pozor na 5 vecí

Rozhodli ste sa mať na svadbe fotokútik a zvažujete možnosti: stačí nám fotostena a hostia sa odfotia sami, prípadne ich odfotí fotograf, budeme robiť fotky na polaroid (instax) alebo si objednáme fotobúdku. Vďaka fotobúdke zabijeme 2 muchy jednou ranou, pretože fotky budú originálnym darčekom pre hostí a zároveň skvelým zábavným programom. Bingo! Fotobúdka je výborný nápad a rozhodnete sa pre ňu, no ktorá fotobúdka je tá pravá? Ponuka je veľká a dodávateľov je mnoho, no každá fotobúdka je iná. Dôležité však je, aby fotobúdka spĺňala určitý štandard a vy ste boli vo výsledku spokojní. Výber fotokútika vám uľahčíme, dajte si pozor na 5 vecí:

1. CENA 💸

Všetci dobre vieme, že svadba je nákladná záležitosť a každé ušetrené euro sa ráta. No najčastejšia chyba, ktorú nevesty robia, je výber najlacnejšieho dodávateľa. To isté platí aj o fotobúdke, kedy si vyberiete najlacnejšiu alternatívu bez toho, aby ste prehodnotili ostatné jej atribúty. Trhová cena sa pohybuje zväčša v podobnej „hladine“ u všetkých dodávateľov, preto si porovnajte ceny viacerých fotobúdok a dajte si pozor na tie s príliš nízkou cenou – tá je zväčša signálom, že niečo nie je v poriadku. Ak si vyberiete najlacnejšiu ponuku, ušetríte síce pár eur, no nestojí vám to za strach z toho, čo vám na svadbu dorazí a či to bude stáť za tie peniaze. Pozrite si celú ponuku danej fotobúdky a možno zistíte, že s rastúcou cenou stúpa aj úroveň fotobúdky a práve to chcete mať na svojej svadbe: dodávateľa na úrovni, ktorý stojí za tú cenu.

2. SPOĽAHLIVOSŤ 🤝

Referencie sú najlepším ukazovateľom spokojnosti zákazníkov. Hľadajte na webe spätnú väzbu a referencie od iných neviest, ktoré majú s daným fotokútikom reálnu skúsenosť. Ak na webe chýbajú referencie, je to varovný signál. Hľadajte hodnotenia na Googli, ideálne také, ktoré sú doplnené o fotku z fotokútika. Dobrým ukazovateľom kvality sú aj firemný klienti, s ktorými fotokútik spolupracuje – veľké spoločnosti a značky stavia na kvalitu a idú na istotu, čo môžete využiť vo svoj prospech pri výbere vašej svadobnej fotobúdky.

3. KVALITA 🏅

Výsledným produktom fotobúdky je fotka – očakávate preto, že produkt nebude hocijaký „šmejd“. Kvalitná fotka si vyžaduje dostatočne dobrú techniku, a to neznamená iba dobrý fotoaparát, i keď ten je základom úspechu. Dôležité je dobré osvetlenie, vďaka ktorému sa môžete fotiť aj v tmavých priestoroch, pretože vaša fotobúdka je na to prispôsobená. Kvalitná tlač je pre perfektný výsledok nevyhnutná – darmo budete vyzerať dobre na digitálnej fotke, keď si vaši hostia zo svadby odnesú zle vytlačenú fotku na nekvalitnom papieri. Dôležitý je aj rozmer fotky, ktorý by mal spĺňať určitý štandard, nech sa nemusíte na fotke hľadať pomocou lupy.

Ďalšia vec, na ktorú by ste nemali zabudnúť, je dizajn. Ak má fotobúdka v tíme grafika, máte šťastie a nemusíte sa báť, že rámček na fotke bude vyzerať ako z Wordu. Grafik vám pripraví rámček na mieru podľa svadobného oznámenia, aby všetko spolu ladilo. A v neposlednom rade je pre výber fotokútika dôležité aj pozadie.

    fotka z fotobúdky FotoCorner, výber fotokútika fotka z fotobúdky FotoCorner
4. VÝBER POZADÍ 📷

Je síce pekné mať počas fotenia na výber 20 pozadí, no utrpí na tom samotná fotka. Hovoríme o zelenom pozadí, ktoré je obľúbeným trendom vo fotobúdkach, no nie veľmi šťastným. Program síce zelené pozadie nahradí takým, ktoré si vyberiete zo širokej ponuky, no je dosť pravdepodobné, že vám ukrojí z účesu či šiat, nehovoriac o tom, že ak si vaše družičky oblečú zelené šaty, majú smolu. Práve zelené pozadie býva dôvodom nižšej ceny, ktorá sa nakoniec odzrkadlí na (ne)kvalite fotky. Nebolo by lepšie mať k dispozícii pekné a kvalitné pozadie, ktoré bude na každej fotke vyzerať dobre a neuberie jej na kvalite? Určite áno, preto si vopred overte, aké pozadia a motívy má fotokútik k dispozícii.

5. REKVIZITY 🥸

Rekvizity sú neoddeliteľnou súčasťou každej fotobúdky. No aj rekvizity by mali spĺňať určité štandardy a prispieť tak ku kvalite fotky i celkovej úrovni fotobúdky. Papierové nápisy nie sú dobrým ukazovateľom a ich použitie je na zváženie. Rýchlo sa zničia a to posledné, čo očakávate od dodávateľa, sú pokrčené rekvizity. Veď papierové rekvizity si môžete vyrobiť sami, prečo by ste mali za ne platiť? Navyše sú maličké, aby sa predišlo pokrčeniu papiera, no kvôli tomu sú nápisy na nich nečitateľné, na fotke sú neviditeľné a vlastne sú celkom zbytočné. Na druhej strane stoja kvalitné tabuľky s originálnymi nápismi, ktoré sú produktom danej fotobúdky. Sú veľkosťou prispôsobené tak, aby boli dobre viditeľné, nápisy čitateľné a fotka vďaka nim vyzerala na úrovni, nie lacno. Nesmú chýbať ani klobúky či okuliare – samozrejme nie papierové, pretože tie by fotenie zaručene neprežili.

Pre výber fotokútika sú dôležité rekvizity Pre výber fotokútika sú dôležité rekvizity Pre výber fotokútika sú dôležité rekvizity

Veríme, že vám naše rady pomôžu pri výbere tej správnej fotobúdky. Dôležitý je pomer cena : kvalita a vaše požiadavy a preferencie. Nenechajte sa „opiť rožkom“, ktorým býva nízka cena. Pozrite sa bližšie na ponuku fotobúdky a zvážte všetky pre a proti, výber fotokútika si zaslúži vašu pozornosť. A ak vás osloví práve FotoCorner, budeme radi súčasťou vášho veľkého dňa 🤗